Ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerin çoğu İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk askerliği, çocuk işçiliği, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri bu korumasız çocukların karşılaşabileceği tehditlerden bazıları. Suriyedeki savaştan kopup gelen yüzlerce yetim ise İstanbulda yanıbaşımızda yaşam mücadelesi veriyor.

Kardeş Payı olarak onlarca ülkemizdeki onlarca yetime sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. İstiyoruz ki bir gün kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar. Ebeveynlerini kaybetmiş ve akrabaları yanında yaşamaları mümkün olmayan yetimler için kendilerini aile ortamında hissedecekleri yetimhaneler inşa etmeyi hedefliyoruz.

“Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle yan yana bulunacağız.”Hadisin ravisi Malik İbni Enes, -Peygamber Aleyhisselam’ın yaptığı gibi- işaret parmağıyla orta parmağını gösterdi. (Müslim, Zühd 42.)

Hz. Muhammed S.A.V

“Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır”. (Ahmed ibni Hanbel, Müsned, V, 250.)

Hz. Muhammed S.A.V

“Bir kimse, Müslümanların arasında bulunan bir yetimi alarak yedirip içirmek üzere evine götürürse, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde, Allah Teala onu mutlaka cennete koyar”. (Tirmizî, Birr 14.)

Hz. Muhammed S.A.V

Allah Resulü Sallallahu Aleyhi ve Sellem buyurdu:
“Ben ve yanakları solmuş dul kadın, kıyamet gününde, yan yana iki parmak gibi beraber olacağız. Mevki ve güzellik sahibi bu kadın, kocasından dul kalmıştır. Kendini yetimlerine adamış ve bu durum onlar evleninceye, ya da ölünceye dek böyle devam etmiştir.” [(İbn Mâlik (R.A) Ebû Dâvud (R.A)]

Hz. Muhammed S.A.V

Aylık Yetim Ziyaretine Kalan Vakit

Her ayın ilk pazar günü ailelerimize ziyarette bulunuyor ve ihtiyaçlarını elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz. Tüm bağışçı / katılımcıları bekliyoruz.

BUGÜN BİR YETİMİN HAYATINI DEĞİŞTİR

Yoksulluk, adaletsizlik olduğu sürece; Eşitsizlik devam ediyor, hiçbirimiz gerçekten dinlenemeyiz. Bir hayatı değiştirmek için çok fazla şey yapmıyor, Bugün iletişime geçin ve farkı yaratmaya başlayın.

BAĞIŞ YAP